Значення слова

Автентичний — цілком вірогідний, заснований на першоджерелах.

Приклад вживання

Тепер усе виявилось, і автентичні документи в руках у нас.

Розділи
Слово додала

Перекладаємо слово автентичний

справжній
16
істній
15

Та його варіанти: існий, истний, истній, исний, истий. http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/21630-isnyj-2.html#show_point, а також стаття на слово істній в етимологічному словникові української мови.

достеменний
11

Та його варіант достемений. http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/13650-dostemeno.html#show_point, http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/13648-dostemenisinkyj.html#show_point, а також стаття на слово достеменний в етимологічному словникові української мови. Автентично (прислівник) = достеменно / достемено.

первинний
7
самобутній
7
справдешній
5
першоджерельний
5
щирий
2
prau, praü-
2

http://oldrusdict.ru/dict.html#: правыи "прямой; правильный; верный; достоверный, настоящий, истинный; согласный с православным вероучением; неизменный; верный; твердый; искренний; чистый; непорочный, праведный, святой; справедливый; правый; невиновный; относящийся к определению прав; относящийся к судебному рассмотрению; правый в противоположность левому, десной"; http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/46995-pravyj-2.html#show_point: правий² ("Як права солома, так добре топити, а як стара та перебита, так погано горить."; "права" солова – така, якій належить бути, яка має бути, ≈ "автентична", те саме в: "Права пила; правий ніж.", "Виросла бузинка, та така гарна, правенька." – ≈ рівно така, яка має бути); Желехівський ІІ, 732: пра́вий "4) echt (https://en.m.wiktionary.org/wiki/echt#German), wahr".

відджерельний
1
вірогідний
1
віру́тний
1

ЕСУМ: Віру́тний – «дійсний, справжній».
https://goroh.pp.ua/Етимологія/віра

питомий
1
притаманний
0

Притама́нний — Настоящій, собственный, подлинный (Словарь Грінченка)
r2u.org.ua: притаманний

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями