Значення слова
Бригада — тактичне військове з'єднання в усіх видах збройних сил, родах військ. У сухопутних військах складається із декількох батальйонів (дивізіонів) й підрозділів спецвійськ. Існують бригади мотострілецькі (піхотні), моторизовані, мотопіхотні, танкові, повітряно-десантні, аеромобільні, артилерійські, інженерні, зв'язку і таке інше. У військово-морському флоті бригада — тактичне з'єднання кораблів одного класу (бригада торпедних катерів).
Приклад вживання

72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців — військове формування механізованих військ Збройних сил України.

Походження

від італ. brigata — загін, військо

Розділи

Перекладаємо слово бригада

гридь
8

Назва князівської дружини війська руської держави. Слово скандинавського походження: з дав.-ісл. grið («служба у когось, право на притулок»).
sum.in.ua: ghrydj

Andrii Andrii 26 квітня 2020
17 жовтня 2021

У стародавній Русі — нижча верства княжої дружини
Тобто какаяразнiца, що таке полк, бригада, рота тощо 🤦‍♂️

17 жовтня 2021

Прочитайте про поВк (не поЛк!) - область

полк
2

військ. частина певного роду військ (піхотний, кавалерійський, танковий та ін. полки) або роду зброї (гренадерський, гусарський, гаубичний та ін. полки), осн. тактична й адміністративно-госп. одиниця, яка входить до складу з'єднання (бригади, д-зії) або є окремою, складається з органів управління (штабу), кількох батальйонів (ескадронів, дивізіонів, ескадрилій) тощо й підрозділів бойового забезпечення (напр., власна артилерія в піх. полку) та матеріально-тех. обслуговування.

Andrii Andrii 14 квітня 2020
14 квітня 2020

Із вятської.

14 квітня 2020

де докази?

14 квітня 2020

У слові. Та й Шевельов пише.

5 лютого 2021

И все ж, Олисію, зважаючи на Ваші слова: "Існують і поодинокі рефлекси з <л> поряд з <в> в тих самих словах, але рідкісні;...", то чи можемо ми твердити, що "полк" є дійсно перейняте від москвинів слово?

5 лютого 2021

Hm, ne uémy, ne uémy...

4 листопада 2022

"Обзор фонетических особенностей марорусской речи" В. Науменко (1889 р.), з розділу "Фонетичискія особиности согласныхъ звуковъ", ст. 36:

"...гдѣ въ двервне-славянскомъ языкѣ было лъ, а въ русскомъ ол (члън — чолнъ, плък — полкъ, плънъ — полный, стлъб — столбъ), малорусскій языкъ замѣняетъ ето л звуком в, напр: човен, повк, повный, стовб или стовп."

Лише приводжу в приклад того, як "полк" чітко протиставляється питомому "повк". Особисто вважаю, шо не може бути сумінівів у московськості слова "полк".

26 вересня 2021

секція (військо) - рій
взвод (військо) - чота
рота (армія) - сотня
ескадрон - корогва
батальйон - курінь
бригада - полк
дивізія - січ
корпус (армія) - тулуб
армія - військо

17 жовтня 2021

Жирний —
Бо бригада - це не полк!

17 жовтня 2021

Про здрій слова і правдиве руське значення слова «полк» пише тут:
область

18 листопада 2023

Наразі офіційно бригада може складатися із полків. Бригада і полк - різні речі

загін
1

Прямий переклад.

Данило 10 грудня 2021
12 грудня 2021

<Прямий>

?

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями