Значення слова
Негр — представник негроїдної раси.
Приклад вживання

Джон Абрагам Годсон — перший негр депутат у Польщі.

Походження

ісп. negro − чорний (колір)

Приклади в інших мовах

чес. černoch

Варіанти написання
негер, чорношкірий, мавр, афроамериканець, афроукраїнець

Перекладаємо слово негр

му́рин
28

r2u.org.ua: негр
Від давнього руського "муринъ".

31 березня 2020

В російській мові так само є таке слово. Це вас не лякає (невже)?

30 липня 2020
10 жовтня 2020

Побачив, що є давнє слово "мур" - "темний", може тут ЕСУМ хибить, коли твердить, що "мурин" є черпане?

17 червня 2021

Дійсно цікава мисель.

21 листопада 2021

ЕСУМ не хибить.
Це запозичення.
Але, дивлячись на теперішню полеміку щодо т. зв. толерантности щодо негрів, афроамериканців, краще дійсно було б згадати наше старе слово.

21 листопада 2021

"ЕСУМ не хибить."

Рядовий "мовний" довід.

5 грудня 2021

Доведіть, що хибить, що це питоме слово

6 грудня 2021

Coreiny tioudyu, ta zuõcoslwfïe pitomo. *au → *ou → /u/; *maur- → *mour- → /mur-/.

26 грудня 2021

А те давнє "мур" точно є питомим? Чи давнім запозиченням з латинської/грецької?

26 грудня 2021

Pitoma slovẽnsca slova na *mour- ta gr. (α)μαυρ- sõty odina gèrêla, ta tẽma/imẽ <mourin> tacui, védé, e iz grecyscui, xotya coreiny i toy ge. U SISM statïe na *murinъ ne'ma.

27 грудня 2021

Демаєте споріднене з "морок"?
https://en.wiktionary.org/wiki
/Reconstruction:Proto-Slavic/morkъ

27 грудня 2021

Таки споріднені, якшо вірити написаному.
https://en.wiktionary.org/wiki/μαυρός

27 грудня 2021

<споріднені>

Ta ne cèrêz to coreiny oge Wiktionary pisie.

галець
13

Від праслов'янського *galъ – чорний.
Ідентично побудоване слово "негер" – від фр. nègre «негр», від ісп. або порт. negro «чорний», що виникло з лат. nigrum, від niger «чорний».

10 жовтня 2020

+

чорний
7

Що вигадувати? Білий є білий, чорний є чорний. Нічого образливого.

Вадим Мельник 30 липня 2020
26 жовтня 2022


Індійці, ефіопи, австралійці-аборигени, жителі Індокитаю - чорні. Чи всі вони Негри? Ні!

26 жовтня 2022

Ярославе, раджу Вам ознайомитися з походженням слова "негр", багато нового дізнаєтеся.

26 жовтня 2022

Не смішіть, я знаю.
А от ви не розумієте значення слова "негр" і "чорний"

18 липня 2023

Негр буквально означає чорний, без жодних нюансів чи конотації.

23 серпня 2023

Та-ак, нічого образливого. То нумо Вас називати не українцем, не слов'янином, не європейцем, а білим.

28 вересня 2023

Саме так, нічого образливого.
І так, ми білі.

Не кожен може відрізнити японця від корейця чи китайця. Тому вони всі азійці. Це «спільний дах».
Не кожен відрізнить негра-француза з алжирським корінням від негра-американця, чий пра-пра-прадід родом з Тунісу.

Це стосується людей, тварин, предметів та будь-чого.

Я не знаю, наскільки суттєвими є об'єктивні відмінності між білими і чорними, якщо винести соціокультурний складник за дужки, тому припускаю, що головна й найбільш прикметна відмінність полягає саме в кольорі шкіри, а не в рівні IQ чи природній схильності прислужувати, як деякі притрушені теоретики стверджували.

Коли тебе просять описати чоловіка в якого все обличчя вкрито татуюваннями, ти явно почнеш опис не з родимки на лівому плечі й не фірми цигарок, які він курив.

темношкірий
6
Василь Ярмоленко 11 липня 2022
19 грудня 2022

Кавказці й індійці теж темношкірі 🙃

чорні́й
2

Від "чорний (колір)". Негритянка – чорнійка.

27 жовтня 2022

-

*-ē-y- e pocêp imên pœdstatui déyaceû.

19 грудня 2022

23 серпня 2023

То ти в нас - білій.

28 вересня 2023

+++
До речі, дуже слушна думка.
Бо «чорний» — це прикметник, а вживання прикметників у значенні іменників варто уникати.

галин
1

Від праслов'янського *galъ – чорний.
Ідентично побудоване слово "негер" – від фр. nègre «негр», від ісп. або порт. negro «чорний», що виникло з лат. nigrum, від niger «чорний».
Кінцеве "-ин" як у "русин", "литвин", "німчин" тощо.

гал
1

Від праслов'янського *galъ – чорний.
Ідентично побудоване слово "негер" – від фр. nègre «негр», від ісп. або порт. negro «чорний», що виникло з лат. nigrum, від niger «чорний».

27 травня 2020

Астерікс і Обелікс негри? =)

19 грудня 2022

чорноскорець
1

Відповідно й білоскорець.

Вадим Мельник 10 жовтня 2020
мур
1

Від давнього руського "муринъ".
r2u.org.ua: негр

чорношкірий
0

Давайте речі називати своїми іменами. Є ще слово "африканці" чи використання "афро-" перед національністю чи громадянством, щось на зразок: "афроукраїнець, афроамериканець", тощо. Та чорношкірі живуть не тільки в Африці, тому для чорношкірих вихідців з Океанії таке словосполучення є безглуздим. Зрештою поширення чорношкірої раси і в Африці є не тотальним. Чорношкірі мешкають на південь від Сахари, яка розділяє їх від арабського населення півночі материка.

Lad Yasen 11 жовтня 2019
11 жовтня 2019

Для чого будувати складений з двох слів прикметник, коли у нас є своє коротке необразливе і цілком цивілізоване українське слово-іменник?

11 жовтня 2019

Теж підтримую прості не надто довгі слова. Та не певен, що "чорній" прямо перегукується саме з чорношкірою людиною. Радше спадає на думку особа з чорним волоссям чи сажотрус після роботи))

11 жовтня 2019

Тоді лишається слово "му́рин", а чорноволосих звуть – чорнявцями.

31 березня 2020

Боже свєтий

23 серпня 2023

А що, у всіх афроамериканців, наприклад, шкіра чорна, як вугілля, що вони "чорношкірі"? Ви у нас тоді "білошкірий".

мавр
0
Данило 28 жовтня 2021
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
30 травня 2023

Не антрополог, але не знаю за важливість узагалі такого слова тепер зі знаннями сучасної расової антропології (де поділ людства на 3-8 біологічних рас гадається неточним, беззмістовним). Хіба для розмов про чинні й минулі ідеї про людські раси. Усі дані тута переклади надхнені фран. "nègre" і творені від тями чорності/темності кольору шкіри. Гадаю нема змісту говорити багато, чому в сучасному розумінні людської біології поділ людей лише за темністю/світлістю шкіри є доволі безглуздий. То й, про мене, переклад слова "негр" через корені, шо позначають темність, також великої цінності не має.

18 липня 2023

Так поділи на раси і полягають у відмінностях як чорність/темність шкіри. Ви ж відрізняєте німецьку вівчарку від кавказької або ретривера? Людина така ж тварина, як і коти з псами, тому закони природи для всіх однакові. Надмірна толерантність несе неуцтво. Можете вивчити, що більшість витривалих спортсменів саме з негроїдів, бо у них біологічна схильність через умови життя в Африці, а в європеоїдів менша, бо потреби не було. Назва негр нічого образливого не несе, так само, якщо чорний назве європейця білим

18 липня 2023

Ніхто не заперечує генетичних відмінностей між людьми, й справа не в толерантності, а в правді. Якшо в "білий" нема нічого образливого, то й у "чорний" не повинно бути. Але між "не повинно бути" та дійсним ужитком у суспільстві може бути різниця, й вона є. У Північній Америці ше з часу міжатлантичної работоргівлі й до нині слово "негр" (точніше англійські відповідники; їх є два) зневажливе, образливе, бо ж саме сприйняття "чорних" людей було неприязним (до певного часу їх і за людей не мали, а багато новковців того часу гадали їх нижчими в розвитку за "білих" європейців). В Україні слово "негр" і рідше "чорний" також уживається зневажливо. Не в навковому колі, й не в освітньому контексті, та все ж за це варто згадати. Колір шкіри не може бути найважливішим розлучником між видом людей. У класичному поділі на три раси «білі» люди не завжди таки білі, бо на півночі Африки, Індії, Пакистані, Ірані, в центрі та півдні Близькому Сходу шкіра може бути доволі темна, коли не чорна. «Жовті» люди таки не жовті, а можуть мати й шкіру світлішу за мою, або темну. Люди найдовше жили саме в Африці, а той контитент досить великий, групувати всіх африканців (окрім на півночі) в одну групу неправильно. Не кожен «чорний» вміє хутко бігати, має широкий ніс і великі губи. Деякі африканці мають епікантус, на приклад. Генетичні, й як наслідок фізичні відмінності між людьми є, вже лише вроджений колір шкіри, очей, волосся, чи висота про це свідчить, але якісно погрупувати людей на три раси й чітко провести межі між ними неможливо. Колір шкіри мутував кілька разів незалежно, білість нашої шкіри й білість шкіри, на приклад, деяких монголів не свідчить про спільного пращура зі світлою шкірою. Ці риси могли розвиватися окремо в різний час. Звідси й багацько класифікацій людей на 3, 4, 5, 6, 7, 8 раси з різними підгрупами, бо генетично групувати людей із проведеням чітких меж неможливо. Різні європейці різною мірою є нащадки певних мігрувань людей і їх мішанини. А деколи й домішки від інших, уже щезлих підвидів людей (найчастіше неандертальців).

22 липня 2023

Наıвъıразнѣша отъмѣньность нєгроıднъı ѣ расъı съ погляду украııньцꙗ — окрасъ кожъı. Ізвѣстьно, вьсѣгъда суть вънятъкъı, та на загалъ сє нє въплъıваєть.

22 липня 2023

Впливає, бо за новішими класифікаціями, є й інші раси, де люди мають темну шкіру. На погляд українця, їх усіх треба кликати "чорними" тоді.

22 липня 2023

Тьмьна кожа ≠ чьрьнъ.

22 липня 2023

І я до того вів.

22 липня 2023

Нєгръı (чıстъı) суть чьрьнъı, а ıнъı ѣ расъı суть просто смуглъı. Въ сєму тѣ ı суть отъмѣньнъı.

22 липня 2023

Багато інших рас можуть мати чорну шкіру, або темну шкіру порівнянну з багатьма африканцями. І ні, "чисті" африканці не мають чорну шкіру, її мають люди, в котрих були еволюційні причини на темнішу шкіру. Та й такий відтінок шкіри не може бути "чистим", коли вірити в теорію, шо людська шкіра первісно була світлою, а стала темною, коли люди почали губити хутро на тілі. Ось тут зібрав посилання на світлини різних людей із темною шкірою: https://justpaste.it/c9bmo

24 липня 2023

Можѫть.

Поділитись з друзями