Значення слова

Цикл — завершена послідовність функціонування матеріально-технічних компонентів об'єкта чи явища в просторі та часі. Коло подій, явищ, частин.

Приклад вживання

Другий цикл завершився.

Походження

лат. cyclus, від грец. kuklos − круг

Слово додав

Перекладаємо слово цикл

веремя
9

веремя - старе маловживане українське слово, присутнє також у давньоруській мові і означало завершиний цикл, коло дії. До прикладу у російській мові слово "время" є церковнослов'янським варіянтом нашого веремя, але змінило значення і стало просто позначати час. Слово веремя саме по собі обозначає цикл тому як на мене це найкращий варіянт. До того ж інші значення слова "веремя/веремє" на Заході України це "погода", а на волині тимчасовість, час, цикл, як у слові "веремянка" - тимчасове житло.

колобіг
9

Колобіжна уява про час - рух по колу, черга наворотніх явищ, що пов'язані із змінами в природі. Слово, що вже було утворене - колодар (календар). Циклічні процеси - колобіжні (колові, обертові, навертові) перебіги.Циклічні повторювання - колобіжні навороти, циклотрон - колобіжний пришвидчувач, циклоїда та инші - колописки. Автоматичний цикл - самочинний колобіг. Асиметричний цикл - непомірний колобіг, термодинамічний цикл - теплорозгонистий колобіг.

коло
9
крѫг (круг)
8

Сесе слово є вжито в друс. памятках у значенні "цикл".

Крѫгъ сълньца числа 28, вьрѫцѣлѣто 7, а лунѣ крѫгъ 17. (вьрѫцѣлѣто є вид розділу/частинаи в церковнім місяцеслові)

Ачє ли жє хочеть, како вѣдати сълньчьнъи крѫгъ, бѫди ти вѣдомо, а есть іако в а~ (число "1", "перший") дьнь мѣсѧца октѧбріа настаіеть сълньчьнъи крѫгъ.

верем’я
7
обіг
3

Вважаю, що слово "обіг" можна вживати не тільки в економічному контексті: r2u.org.ua: обіг r2u.org.ua: цикл
На додачу, воно явно включає в себе префікс "О(б)-" в контексті "кола": [ЕСУМ. Том 4. С. 124], а колообіг/колобіг/кругообіг/кругобіг мені здаються штучними двокореневими кальками з російської мови й водночас тавтологіями.

ряд
2

давньоруське

колик
0
провертання
0
круговорот
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями