Значення слова

Мелодія — - провідний голос, що концентрує в собі художню думку та естетичну чарівність твору, підпорядковує собі інші компоненти фактури; - це ряд спадних та зростаючих інтервалів, що повторюються, які членуються і рухаються ритмом, що містить приховану гармонію та передає настрій, незалежно від слів тексту, супровідних голосів, вибору абсолютної висоти звучання та інструменту.

Приклад вживання

Музика не на карантині: тернопільський гурт “Omodada Gee” став частиною всеукраїнського онлайн фестивалю.

Походження

з грецької μελῳδία, melōidía, "singing, chanting"

Приклади в інших мовах

Ісляндска: laglína

Варіанти написання
мельодія
Слово додав

Перекладаємо слово мелодія

наспів
5
спів
2

мелодійний - співочий

погудка
2

Від "гудіти", "гудьба"

süirya ; süira ; süiry
1

Творено мною від корене süir- (http://oldrusdict.ru/dict.html#: свирити "играть на свирели", свирьць "музыкант, играющий на свирели", свирьцѣль "птица свирестель", свирѣль "дудка, музыкальный инструмент из тростника или из дерева, свирель; звук; песнь", свирѣльникъ "музыкант, играющий на свирели"; ЕСУМ V, 192: свиріль), чепіньми: -ya, -a, -y. Можуть бути й инші чепени; мені ту головна є мотивація від значень самого корене "спів, звук"; корінь сей волив ім про його ізольованість і відносну незанятість иншими значеннями, порівняно з коріньми pé- в "пісня, піти, ..." чи zuõc-, крім того значення корене pé- тягнуть узько до голосу, а "мелодія" тягне й до голосу й інструментів.

гуди́на
1

Якщо гуда це музика
Мелодія це частина гуди, чи то зі співу, чи з гри інструментів. До того ж, мелодія це одна з найваждивіших, якщо не найважливіша, частина гуди. От і є, гудина.

Також співзвучне з гу́дина й огу́дина. Це гілочки, стебельця, листочки, або самі рослини, що в'ються, повзуть.
Єдине що, це те, що може для когось збігатися з година через однаковий наголос і редукцію О до У.

пóзвук
0

Мелодія може бути існувати без співу, але точно не без звуку. Тому вона є позвуком.

бриниво
0

Від бриніти — дзвеніти, дзвінко звучати, дзижчати, дзюрчати, цвісти, красуватися, червоніти, достигати.

Етимологія англійського melody, що знайшов:

англ. melody/melodye/melodie <— 13 століття melodie (вокалька або інструментальна музика; послідовність музичних звуків, що ладять (підходять між собою, гарно звучать разом) між собою) <— старо франц. melodie (музика; пісня; злагода, лад, налаштування (англ. tune)) <— пізньо латин. melodia (приємна пісня; у середньовінчій латинській також музика загалом) <— грец. melōidia (спів, співання, наспівування, оспівування (говорити співом); хорова пісня; лад/налахшування для ліричної поезії) <— melos (пісня, частина пісні; кінцівка, член, учасник) + ōidē/aoidē (пісня, ода (тобто поема/вірш, що співають, що супроводжується музикою), легенда, повість, історія) <— aeidein (співати); aoidos (співець, спів); aude (голос, тон/лад, звук) <— можливо від ПІЄ кореня *e-weid- від *weid- (бачити) можливо від *wed- (говорити, вода).

Читайте ще нижче, символів не вистачає.

пóгудь
0

Від слів "гудьба", "гудіти". Від кореня "гуд". Від др. гѫдьба, далі псл. *gǫdьba, що виникло зі сполуки псл. *gǫděti із наростком псл. *-ьba. Джерело: https://uk.wiktionary.org/wiki/гудьба#Етимологія

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями