Значення слова

Шлюб — родинний союз, співжиття чоловіка й жінки за взаємною згодою.

Приклад вживання

Мій хазяїн був одружений з Іванкою, і від їхнього шлюбу народилася дівчина, що мала характер батька і красу матері. (Ю. Яновський).

Походження

запозичення з польської мови;
п. ślub «обітниця; шлюб, одруження», (рідк.) szlub «тс.» походить від ślubić, ślubować «присягати», яке зводиться до *sъljubiti, утвореного від ljubiti за допомогою префікса sъ- (укр. з-);

Приклади в інших мовах

р. [шлюб] «весілля», бр. шлюб «тс., одруження, шлюб», ч. slib «обіцянка, обітниця; присяга», слц. sl’ub «тс.», вл. slub «обітниця; присягання; заручини», нл. zlub «тс.»

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово шлюб

злюб
5

Живий відповідник слову "шлюб".

Злюбити — Полюбить,
Він злюбив, вона злюбила – Ему, ей понравилось,
Злюбитися – Полюбить (взаимно), понравиться.
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/20413-zljubyty.html#show_point
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/20414-zljubytysja.html#show_point

Тому й через "з", що перед "л" так буває часто – зловити, а не як у росіян словить, злітати, а не як у росіян слєтать, і таких прикладів ще немало.

одруження
4
Volodymyr Khlopan 15 лютого 2021
15 лютого 2021

+++

родинотвір
0
Iuliia Trotska 14 лютого 2021
родиноклад
0
Iuliia Trotska 14 лютого 2021
віддання
0
19 лютого 2021

Мені не подобаються слова, навіть коли й засвідчені в словниках, які тями елементарних, основних реалій суспільства передають у спосіб, де саме слово є морфологічно складне, й окремо жадна частина слова не має жадного зв'язку з самим значенням даної тями. Хоча всі способи словотвору суть ефективни, пріоритет для мене є завжди слово безпрефіксальне. Тобто в рейтингу префіксальні слова, суфіксальні слова, безафіксні слова перші в мене мають завжди останнє місце. Ся моя позиція виходить із того, що найдавніша лексика має тенденцію до безпрефіксального словотвору, скоріше до суфіксального, й тому, що префікси мають властивість "латати діри", тобто те, що влучно не передасть сам корінь, префікс є здатен уточнити, а се значить, що в истоті можемо взяти будь який семантично недоречний корінь, і дотягти його до потрібного значення поміччю префікса. Яскравим прикладом тому є величезна кількість синонімів у руській мові на позначення понять "виконати неякісну роботу" чи "висловити/говорити дурниці" – часто корінь у тих словах не має жадного зв'язку з відповідними поняттям, але префікси надають їм того відтінку. Внаслідок того послаблюється семантична виразність самих коренів, які завжди a priori мають мати найбільше семантичне навантаження.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
14 лютого 2021

Не певен я, що це слово є черпане.

15 лютого 2021

Ni yé. Yoho ide yésniti i na pitomwm tlé.
Перед [ʎ] є рефлексація /s/ як {ʃ} доволі регулярне явище: slati → sliõ {ʃʎʊ}, muisliti → muislyeinnie {ˈmɤʃle̞ɲːɜ}, з уторинним [l] ← *{ʎ}.

15 лютого 2021

Чудова новина!

Поділитись з друзями