Значення слова

Швейцарія — нейтральна федеративна республіка в Західній Європі.

Приклад вживання

Поїду у Швейцарію, погодувати оленів.

Походження

Від топоніму Швіц, який вперше згадується у 972 році. як Suittes. Походить від алеманського власного імені Suito. "Гельветія" від лат. Helvetia від кельтського народу гельветів.

Приклади в інших мовах

нім. die Schweiz,
фр. la Suisse,
італ. la Svizzera,
рет. la Svizra
лат. Helvetia

Розділи
Варіанти написання
швейцарська конфедерація
Слово додав

Перекладаємо слово швейцарія

свидщина~швидщина
6

Від прагерм. *swidh- "жечи, палити" (рідного прасл. *swid- "палити, жечи", в рус. свида, свидина "паль; вид рослини ← *опалена гілка") → *Swidh- "жжена/палена земля (за давньою практикою рільською)"; + *-ysk- (*-ьск-; *Swid-ysk- → Свидьск-) + *-in-a (*-ин-а): *Swid-ysk-in-a- → *Свидьщина → Свидщина~Швидщина.

гельвещина
4

Утворено за допомогою суфіксу "щина", який використовують для утворення назв країн: http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/93212/28-Babakova.pdf?sequence=1

гельветія
0

Від древнього кельтського народу гельветів (порі. з лат. Helvetia); краще ж мати назву від чогось давнього (назва ця ще давніша за Русь), аніж назву від власного імени (Suito), що популяризоване було лиш згодом через століття.
Пропоную також більше почитати й дізнатися про мужній і гордий народ гельветів:
en.wikipedia.org: Helvetii

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
13 листопада 2019

Сильно прошу модераторів не видаляти цього слова, це не жарт, зрештою ми маємо своє слово для Дойчланду (Німеччини), світ має свою назву для Ніппону (Японії), чому не мати свою для Швейцарії, щоб нарешті не плутати її зі Швецією?

Поділитись з друзями