Думаю, що для сленгу досить гоже !
А “собутильник” і є “сленґом” вважай...
Цей переклад для сленгу/жаргонізму, цебто "низького стилю", який теж необхідний для живої розмовної мови, щоб не вживати зеківської фєні, сленгу гопніків і ватніків. Загалом я особисто виступаю проти вульгарних/смішних слів для нейтрального стилю, але на жаль, якщо в українській мові не буде власних вульгарних/смішних слів і навіть матюків для "низького стилю", то буде як у стендапі Задорнова: "Серед мешканців Прибалтики провели опитування, які слова вони вживають коли стають на граблі. Результати показали, що населення Естонії, Латвії та Литви на 100 % російськомовне"...
Думаю, що тут більше гоже в контексті "Чому тебе сучарнику не було вчора в генделику ?"
Я більше сумніваюся чи правильно утворювати слово "сучарник" від слова "чарка", але чесно кажучи "сучарочник" якось не зручно вимовляти, особливо в контексті "собутильництва".
P. S. Віталію (та инші), що думайте стосовно цього новотвору, бо пам'ятаю, що Ви вважаєте одним з найголовніших пріоритетів проєкту Словотвір саме жаргон/сленг, цебто "низький стиль" ?
Це слово співзвучне зі словом сука/сучка (ба навіть зі словом «сучара»). Воно спричиняє небажані асоціяції й тому якось не дуже пасує для нейтрального стилю. Проте для жаргонізму йому бракує влучної уїдливости, ущипливости. Воно спричиняє не дуже пристойну асоціяцію, але «не в ті ворота». Якби його пропонували як розмовний відповідник до любителя собак чи ветеринара, я б підтримав такий жаргонізм.
Слово «співчарник», попри більшу кількість складів й трохи важчу вимову, на мій смак краще пасує для нейтрального стилю, а для низького стилю треба вигадати щось ущипливе, як-от слово «лиган» чи «лиганько» (пияк). Щось типу «сулиган» xD
Віталій Крутько, думаю у Ваших словах є логіка.
А “собутильник” – слово невтрального стилю??
Почарківець - той, хто пиячить разом з кимось. У словниках це слово раніше перекладали горілчаний брат, а пізніше і товариш по чарці.
Це в москалів — собутильник.
У нас з ким попало не п'ють, тому й тями у нас такої нема.
У нас п'ють з кумом 🤷♂️
Ta ne 'use', tó ou Vas lòb e tverd.
Річ у тім, що я таки не знайшов "спів-" у класиків
слово з коренем "чарк" до "бутил" не може підходити, бо бутилку можуть розпивати із стаканів, з горла, з кулька, з корка, навіть, із шкарлупи яйця і т. д.
Ось тут згоден на 100%
До Чистилища
А що, українці такі чисті що й не п'ють вже? Ви мабуть багато народної творчості та авторської літератури пропустили😄
Та й для засудження нібито поодиноких чи чужих чи сучасних зіпсованих випадків треба мати слово. Ще й вже є багато чого, це слово завжди перекладалося в словниках
Тому: r2u.org.ua: чоповий
- Йой, ви ж мої чаркувальниці, можете вмовити.
- От жеж, моїм сучарникам не потрібен привід щоб зустрітися.
spœubousac
/spʉwbuˈsak/ [-sa- ~ -t͡sa-]
___
Œd ‹spœu-›, œd drous. ‹yzpœlu, supœlu, yzpwlu, supwlu›, œd ‹yz polou›, ‹su polou, su pœlu, su pwlu›, ta ‹bousac› œd *‹bousati› "piti, piaciti" (SIRM I, 306: ‹буси́й› ; SISM III, 101: *busati).