Посада сотника — сотенство (сотник — сотня). Судно якраз передає збірну назву усіх водних приладів, а не тільки великих кораблів. Від судно:
goroh.pp.ua: Судно
за правописом до 1933р
т.с. походження, що й у "flot" = псл. pluti, укр. пли́сти́
Може бути. Хоча в нас вже є мореплавці, мореходи.
Ваша правда, дякую.
Дякую й вам. уподобав.
ладья, lod', lodz
Людина - людство; брат - братство; пан - панство
—
Моряцтво ≠ флот
МОРЯ́ЦТВО, а, с. 1. Збірн. до моря́к. За прикладом Дузя перед ласкавими благодійницями опустилося долі все його товариство! Від похиленого на коліна моряцтва в тіток за столами набігли сльози, краєчком хустин вони промокнули очі і жалісливо подивилися на своїх чоловіків (М. Вінграновський); На Маха справило враження, що ні на суднах, ні в березі не горіли вогні й не вешталося моряцтво (І. Білик).
2. Заняття морською справою. Маючи 5 літ від роду, стратив [Ернест Ренан] свойого [свого] батька, що ще перед смертю стратив увесь свій маєток на моряцтві (І. Франко); – Я взагалі не розумію, навіщо людина живе на світі .. А все це доросле життя – моряцтво, політика, церковне благочестя і все інше – просто нісенітниця (В. Бойченко, пер. з тв. Р. Стівенсона).
Маєте рацію. Тоді може моревояцтво, моревоїж, моревійсько, водовійсько?
Уявляєте, які довгі слова ви пропонуєте замість короткого — флот?
то не аж такі довгі – усього на 2 склади довше. Це як пророчили, що "вподобайка" ніхто не казатиме, бо довше за "лайк". Ну-ну.
На суходолі - вояцтво, на морі - корабельство
а хіба на суходолі не військо?
Слово військо - це ж не одним-одне слово в українській мові, що позначає згуртованих вояків. Просто я показав, що новотвір "корабельство" є однотипний із відомим словом "вояцтво", а таке слово є
я не сперечаюсь, добре
Дійсно гоже
От халепа! А слово "корабель" походить від грецького κάραβος...
Andrii Andrii, то не біда. Деякі слова хоч були чужими, давно у нас вкорінилися й уже стали нам рідними.
У такому розумінні речей є щось лицарське (нім. Ritter), щось звитяжне (прагерм. *víking), щось княже (прагерм. *kuningaz, гот. *kuniggs, д.-в.-н. kuning) і кожен має почасти свою рацію (лат. ratiō)
—