Значення слова
Поляки — громадяни польської держави.
Приклад вживання

До поляків не ходимо на жадну пораду.

Походження

пол. polak «поляк», вважається скороченою формою слова псл. *poljaninъ первісно «житель полів», давньої великопольської племінної назви, що зводиться до pole «поле, простір», псл. polje «тс.»

Приклади в інших мовах

рос. поляки

Варіанти написання
лях, ляхи, поляк

Перекладаємо слово поляки

ляхи
,
ляджани
14

Що тут вигадувати?
Кажемо же "лядська земля", "лядщина".

Вадим Мельник 23 серпня 2020
поляни
6

Оригінальна назва від праслов'янського *poljaninъ, первісно «житель полів», давньої великопольської племінної назви, що зводиться до pole «поле, простір», псл. polje «тс.».
Польське polak вважається скороченою формою цього слова.
Тоді: Поляк – Полянин.

Карл-Франц Ян Йосиф 11 березня 2020
10 грудня 2021


Буде плутанина з полянами київськими

поляки
6

Крїнь пол- + наросток -як-. Власне, питоме українське слово.

Данило 25 березня 2022
мазури
2
Volodymyr Khlopan 11 березня 2020
19 квітня 2020

Мазовщина — це земля, що входить до складу Польщі, а не назва, що є синонімом до Польща

26 квітня 2020

Називати поляків "мазурами" - це забирати в них їхню історичну країну Малопольщу. Це якби в нас відібрати Київ або Львів.

Див. Юрій Липа "Призначення України":

"Цілком інший первень принесло перенесення столиці Польщі до Варшави (1633), центру фанатичної Мазовії. Сама Мазовія з її бродячо-ловецьким субстратом, кількасотлітньою війною проти християнства і ненавистю до ієрархічної стабілізації піддалася Польщі лишень у пол. XVI ст. Коли Краків був символом південно-християнського світогляду, що мало різнився від чеського, то Варшава, створена для експансії до Естонії й Литви, стала тільки опертям для колонізаційної експансії до Литви (єдиний народ, що його поляки асимілюють) і торговельно-економічної - на придніпрянські землі.

Світогляд убогої, примітивної мазовецької шляхти (10% населення Мазовії), з її пихою, жадібністю і антитрадиційністю в центральній владі, став. другим первнем польськости. Цілу історію Польщі XVII і XVIII ст. можна уяскравити як чергування переваги й боротьби краківського й мазовецького первня польського характеру. Лишень від XIX століття виразнішає і третій, значно слабший, подібний до германського, надбалтійський первень, що антропологічно тягнеться від Балтії вздовж Висли майже до Варшави. Разом із ним приходить і реальний потяг до виходу до свого моря, що з ним зірвав іще Казимир Ягайлонець, надаючи в 1457 p. чужинецькій державі право контролю гирла Висли й узбережжя."

10 грудня 2021

висляни
2

Від річки Вісла. Вісляни - західнослов'янське плем'я, яке жило щонайменш з VII ст. в Малопольщі. В IX ст. вісляни створили племінну державу з центрами в Кракові, Сандомирі та Страдуві. Наприкінці століття були підкорені королем Великоморавії Святополком I і були примушені прийняти хрещення. В X ст. землі віслян були завойовані західними полянами й включені до складу Польщі.

Andrii Andrii 12 березня 2020
27 вересня 2020

Написали проти мазурів, самі додали віслян. Чому б не назвати тоді німців баварцями?

31 жовтня 2020

Справді. Вісляни - від Вісла, адже це головна та найбільша ріка Польщі. Державність цієї країни починалась на її берегах (Краків, Малопольща). Мазури Польща завоювала значно пізніше. Це якби всіх Українців назвати кубанцями.

2 листопада 2020

Сам твар <Вісла> є дзвуково непитім у руськї.

2 листопада 2020

Висляни?

2 листопада 2020

Ай.

2 листопада 2020

Гоже :)

10 грудня 2021

лядянин
1

Від давньоруського та давньопольського етноніма лендзянин (lęděnin).

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
27 вересня 2020

Так а чим поляки не вгодили?

2 листопада 2020

Мене так само питаються німці, коли дізнають ЯК ми їх називаємо :D

16 лютого 2023

До Чистилища.
Власна назва.

17 лютого 2023

До Чистилища!

4 серпня

До Чистилища

Поділитись з друзями