Значення слова

Європа — частина світу в Північній півкулі. Омивається Північним Льодовитим океаном на півночі, Атлантичним океаном на заході та Середземним морем на півдні.

Приклад вживання

На сході та південному сході Європа відокремлена від Азії Уральськими та Кавказькими горами, річкою Урал (за іншою версією, Ембою), Каспійським та Чорним морями.

Походження

Європа названа за ім'ям героїні давньогрецької міфології Європи, фінікійської царівни, яку викрав Зевс і відвіз на Крит. Походження цього імені, як вважає французький лінгвіст п. Шантрен, невідоме.

Приклади в інших мовах

чес. Evropa
слов. Európa
пол. Europa
білор. клясичн. Европа

Розділи
Варіанти написання
юероп, europe, ївропа, uerope
Слово додав

Перекладаємо слово європа

европа
8

Так писали в книгах ще в Острозькій академії, допоки її не ліквідували!
чес. Evropa
слов. Európa
пол. Europa
білор. клясичн. Европа

вівропа
7

Грецьке "Євдокія" з тим самим "єв", що й у слові "Європа" дало нині забуте але колись дуже поширене українське наймення "Вівдя", яке у свій час дуже багато дітей носило.
r2u.org.ua: вівдя
Давнє грецьке "ев" перетворилося на руське "вів", по аналогії з цілою кучою таких слів, як вівтар, вікно, він, вівсянка (погляньте на російську мову, у ній ніякого "ві-" нема зовсім). Це важлива риса саме української мови.

ївропа
3
явропа
2
європа
2

раптом хто не хоче змінювати звички.

euroupa
1

/jewˈrupɑ/, /jiwˈrupɑ/, /jɜwˈrupɑ/, /juˈrupɑ/.
Grec. <ώ> (Εὐρώπα) → rous. /u/ (<ou>).

гевропа
1

«Европа» писали в Острозькій академії, допоки її не ліквідували, але написання не охоплює вимову з традиційною українською протезою, р:
uk.wikipedia.org: Протеза
Оріх - Горіх
Острий - Гострий

суходіл північний
1

Суходіл Північний. Дослівний переклад старої ісляндської назви Европи - Norðurálfa (Нордураульва), norður - північ, álfa - континент.
https://islenskordabok.arnastofnun.is/ord/29995

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
8 грудня 2020

КФЯЙ,

де'сьте бачити в руській писати: юероп, europe, ївропа, uerope? "Варіанти написання" мінить "написання в українських текстах".

10 грудня 2020

Глядіння у інтернеті дало мені 9 490 результаті на слово "юероп".

29 листопада

Карли, не дуркуйте! Не вигадуйте не українську українську мову. Не треба нам европи, вівропи, гейропи тощо. Залиште нам, будь ласка, Європу! Бо так буде по-українськи!

29 листопада

Як єпічний, єкстракт, єкзамен, єкстравагантний, єтнограф, єкспонат, Єней, єще?

29 листопада

"Карли, не дуркуйте! Не вигадуйте не українську українську мову. Не треба нам европи, вівропи, гейропи тощо. Залиште нам, будь ласка, Європу! Бо так буде по-українськи!"

XD

29 листопада

Гадаю, це слово треба додати до Чистилища. Тут нема чого перекладати. Не треба так знущатися над нашою мовою! Не треба Словотвір перетворювати на посміховисько!

Поділитись з друзями