Значення слова

Математика — наука, яка первісно виникла як один з напрямків пошуку істини (у грецькій філософії) у сфері просторових відношень (землеміряння — геометрії) і обчислень (арифметики), для практичних потреб людини рахувати, обчислювати, вимірювати, досліджувати форми та рух фізичних тіл.

Приклад вживання

Математика вивчає уявні, ідеальні об'єкти та співвідношення між ними, використовуючи формальну мову.

Слово додав

Перекладаємо слово математика

численниця
10
числознавство
5
числина
1
чисельство
1
числовчення
1
істинознавство / істинниця
1

А також, істиновідництво (видіти/вбачати істину; також, як розвідка істини), істинотвір (творіння/запис істини в контексті його пізнання), істинопис (читаємо, як істин'опис, себто описання, і як результат, формулювання абстрактних істин про буття), істиновчення є синонімічним рядом.
Можливі жарґонізми, наприклад: істинка, істиновідь/істиновидь або істиновід/істиновид (що більше подобається). Відносно викладача, доречно буде казати "істинка", як у російській "математичка".

P.S. Чому саме слово "істина" було взяте за основу?
Тому що, числа й цифри є нічим іншим, окрім, як приладом чи інструментом у цій науці. Цифра й число - це не об'єкт і не предмет математики. Ця наука вивчає суттєво глибші речі, аніж просто число чи цифра. Математика - це мова, і коли ми нею "розмовляємо" вона допомає нам, направляє нас на істине розуміння всесвіту в якому ми живемо. Тому, я й обрав саме це поняття.

очисвіда
0

* утворено від основ очис- (о-чис(л) "вираховувати" та -від[а] "наука"
* л>в, вв>в

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями