Артем Веймер

6
отримано голосів за переклади
47
віддано голосів за переклади

Додані переклади 8

3 осві́тня школа
2 хохо́л чехол
1 самопанува́ння автократія
1 народопанува́ння демократія
1 голова́ глава (книги)
1 простір космос
0 ти́сло клавіатура
0 іме́ноголо́шення номенклатура

Улюблені переклади 47

посилання лінк
персанок бюстгалтер
розбір аналіз
мірило масштаб
квіт колір
варня́ кухня
рядити керувати
нагляд контроль
сустійність культура
лад режим
галузь сфера
дрочи́ти тролити
озівське море азовське море
тиск друк
тискар друкар
нумо ґо
бот бот
осучаснення модернізація
красно файно
сталий постійний
обме́та обʼєкт

Додані коментарі 17

26 вересня 2024
Артем Веймер прокоментував
cлово анлайк

По-перше, переклад не вірний'сть. "Unlike" єсть прикметником або сполучником, який означає "на відміну від".
"Dislike" дієсловом вже є, якому можна дати гарний переклад, а саме "Невподоба". Слову "Like" дамо "Вподоба". Без закінчень -йка. Це звучить більше по-дитячому та лише робить слово довшим як на письмі, так і через вимову завдяки наголосу.

26 вересня 2024
Артем Веймер прокоментував
cлово секунда

Пані, Ви налічили'сте у переліку більшість мов, які ба до Індоевропейської сім'ї не належать. Щонайменш більшість мов, що туди належать, мають слово ближче до латинського "minuta".

28 червня 2024
Артем Веймер прокоментував

Наше питоме? То як ви поясните перехід "к" до "х" у займеннику "хто"?

6 березня 2024
Артем Веймер прокоментував
переклад мит

По-перше, згадаймо, що українській мові не властива літера "ф". А точніше вона використовується тільки в запозичених словах. Але якщо ми маємо можливість казати "міт" замість "міф", чому б не користуватися цією можливістю. Також треба дбати про милозвучність нашої мови, бо на тлі більшости слов'янських мов українська є найбільш гарною. "Міт" звучить приємніше та варто згадати, що в раніше в грецькій мові літера θ давала звук "т", а не "ф". "Міф" це неправильно отримане слово для української мови. Якого це дідька ми змінюємо звучання слова як нам хочеться? Також латинська мова підтверджувала наявність звуку "т", а не "ф". Я можу зрозуміти, якщо ми використовуємо саме нам питомі слова, з нашого слов'янськогоб руського кореня. Але якщо це запозичення, то вертіти це слово, як нам так хочеться - неправильно та несправедливо. Це не означає, що ми повторюємо за поляками. Якщо ти так думаєш, то ще раз перевір, чи маєш голову на плечах. Бо якщо так казати, українці кажуть як поляки, поляки кажуть як римляни та німці, німці кажуть як римляни, римляни кажуть як греки. Звідси й складається питання, а в чому проблема казати так, як каже більшість? Враховуючи первісне звучання грецького "мітос" то "міт" буде краще за "міф" який ми самі собі нафантазували.

15 лютого 2024
Артем Веймер прокоментував
переклад файно

Нічого, що походження цього слова ба не польське, а радше з германських мов. Або з англ. "fine", або "fein". Тому казати, що воно гидке - не зовсім доречно. Ви так кажете, ніби всі слова, що походять від германських або романських мов. Так, мати свої відповідники це чудово, але не збіднювати себе тільки своїми словами. В Німеччині часто кажуть італійське "Ciao", міжевропейське вітання "Servus", а тут так дупа ваша палає через одне дрібне слово "файно", яке, при чому, рідко вживається відносно інших запозичень.