Значення слова

Програма — набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів тощо, виражених у формі, придатній для зчитування комп'ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату.

Приклад вживання

Комп'ютерні програми на території України охороняються законом як літературні твори.

Походження

грец. prógramma − письмове публічне повідомлення

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово програма

пропис
15

Грецьке προγράμμα первісно значить »прописане – наперед писаний порядок виконання«. В різних мовах з питомими словами на сю тяму (див. Wiktionary: program під translation) є її передано тямами з окрема »слідувати (порядку); спрямовувати; прописати, передписати; план; порядок; ...«. АТССУМ (акад.тлум.сл.суч.укр.м.) слово пропис товмачить з окрема ге синоним тямі закон (див. там) – те, чому є слідувати. Крім того є дієслово прописати »виставити письмовий порядок дії, або порядок, якого є тримати ся«. Тож слово пропис у значенні program(me) була би не лише бездиха калька з грецької, але має й коріння семантичне в укр.м. з природним внутернім розвитком від дієслова прописати (щось до дії) → пропис »прописане – програма«. Кінець кінцем, і в основі прочих ужитків тями програма (в тих же ІТ) лежить товк »наперед писаного порядку виконання«. В істоті й істина прописна є їстина, якій є слідувати як за програмою, істина-взірець, еталон або що.

застосунок
14
рядодій
13

рядок (послідовність) дій. До того ж, "рядок" вказує на написання, тобто опис. Послідовність дій за написаним порядком.
Ця тяма відповідає НЕ лише набору вказівок якомусь пристрою (очислювалу), а й загальному розумінню слова, що тому ви добираємо відповідник. Держава, заклад, людина може мати рядодій.

додаток
2
роботниця
1

Наголос на другий склад. Забуте слово, раніше вживалося у значенні "робітниця". Також нагадує слово "робот" :)

крокопис
1
чинь
1

Вони чинить якусь дію.

припис
1
чино́пис
1

Чинити+писати

Запис про чинення

рядень
1
доданок
0

Наголос на перший склад

чинець
0

Вони чинить якусь дію.

чинило
0

Вони чинить якусь дію.

застосова
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями