Значення слова

Швеція — скандинавська держава.

Приклад вживання

Швеція відома своїми меблями, а точніше - меблями IKEA!

Походження

від швед. Sverige - Королівство Шведського народу

Приклади в інших мовах

ест. Rootsi
лат. Suetidi
фар. Svøríki
пол. Szwecja
біл. Швэцыя

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово швеція

свійщина
5

Етимологи виводять назву країни від давнього ґерманського *sweс "чийсь, свій", від праіндоевропейського *suos "свій", вочевидь пов'язаного з праслов'янським *svojь "свій".

свія
3

Етимологи виводять назву країни від давнього ґерманського *sweс "чийсь, свій", від праіндоевропейського *suos "свій", вочевидь пов'язаного з праслов'янським *svojь "свій".
У давньоукраїнській мові збірна назва народу шведів була "свѣя" (жіночого роду):
http://starling.rinet.ru/cgi-bin/response.cgi?root=config&morpho=0&basename=\data\ie\vasmer&first=1&off=&text_word=свеи&method_word=substring&ic_word=on&text_general=&method_general=substring&ic_general=on&text_origin=&method_origin=substring&ic_origin=on&text_trubachev=&method_trubachev=substring&ic_trubachev=on&text_editorial=&method_editorial=substring&ic_editorial=on&text_pages=&method_pages=substring&ic_pages=on&text_any=&method_any=substring&sort=word&ic_any=on

suéy
3

Друс. свѣи (*swē-y-i-) "шведи", свѣіа (*swē-y-a-) "шведи" (ж.р., збірна множина; ги: листва, дітва). Хоча первісно самі сі твари значить не землю яко таку, а нарід, у слов'янських мовах є здавна понада звати й землю/країну й имям єї народу: чєхи/чєси "Чехія", нѣмьци "Німеччина", търци "Туреччина" тощо. Так зокрема типово кажуть инші слов'яне: ч. jedu na Čechy досл. "їду на чехи" – "їду до Чехії", слвц. ideme na Čechy досл. "йдемо на Чехи" – "їдемо до Чехії". Такий же чин висловлення є част у друс. пам'ятках, і зокрема нині на Закарпатті.

швеція
2

Не вигадуйте

сварія
1

Звуконаслідування зі шведської мови.

сверіжжя
0
сверіж
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
12 березня 2020

Я дав се слово сюди, тому, що мене вже замучила одвічна плутанина Швеції зі Швейцарією.
Такі схожі назви, чесне слово.

Як будемо мати своє слово власне, плутанина та зникне вщент.

18 березня 2020

Американці теж "Інгу зі Швеції" одягають в альпійський одяг !

26 травня 2020

Приклад назви шведів давньоруською є під статею на прийменник въ (див. тут: http://oldrusdict.ru/dict.html#, стор. 325).

27 травня 2020

За вашою ланкою ніц не знаходить.

Поділитись з друзями