Значення слова

План — ряд попередньо обміркованих дій, заходів, об'єднаних послідовно для досягнення мети з можливими термінами виконання.

Приклад вживання

У мене є план.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово план

за́мір
8

Як заплановане і як схема чогось

наміток
8
замисел
5

В значенні "план" навіть є у словнику: sum.in.ua: zamysel

дієряд
3
дієвказ
3
плиноказ
3

Плин+наказ/указ,вказ

підь (поди, піддю)
3

Друс. *пѡдь, існування якого непрямо підтверджує засвідчена в памятках форма поди "внизу, знизу"; для відрізнення (в разі потреби) від іменника під в инших значеннях.

долоня
3

ЕСУМ: долоня² "рівне й витоптане місце для молотьби, тік"; товк "план" є виведено розширенням семантики сього наведеного значення, на підставі первісного товку слова plan "основа будови, фундамент", себто те, на чім що ставлять, будують, в т.ч. дії. Саме слово долоня містить корінь *dol- "низ", тобо "основа, фундамент, тло, низ".

задум
2

Підходить в деяких контекстах: r2u.org.ua: план

стрій
2

Друс. стрѡи "визначення наперед, задум, план" (крім прочого). "Plan" первісно значить *"фундамент будови"; первісно *stroy- значить *"ставити в порядок [з яким задумом]". Тяма "план" в окремих мовах перетинається з тямою будування/строїння напр. в інд. мові; також тяма "план" стоїть біля тями "дизайн" (в истоті "строїння") в вірм.
А вже, стрій може значити й инші тями, та їх різнитиме контекст. Ягл. fashion в "in what fashion" же не перекладемо "за якою модою", а "в який спосіб", напр.

під (под-)
2

Творено розширенням значення йменника під "нижня частина приміщення" (пор. також: по́дена (*подина) "основа для стогу з каміння, гілля та соломи", поди́на "підстилка для снопу" – пор. plan, первісно *фундамент будови" → "основа для будь-чого").

долонь (долони, долонню)
2

Міна до твару долоня (диви тут під: долоня).

рядодій
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями