Значення слова

Спойлер — інформація про книгу, фільм, музичний альбом тощо, яка розкриває сюжет ще до особистого ознайомлення з предметом уваги і тому може зіпсувати враження від твору.

Приклад вживання

Якщо на інтернет-форумі твір обговорюють люди, які з ним уже знайомі, за правилами етикету вони повинні ставити попередження про спойлер у верхній частині сторінки і робити відступ у своєму повідомленні так, щоб основний текст не потрапляв на першу сторінку екрану.

Походження

англ. spoil - псувати

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово спойлер

засвіт
18
розцікавник
8
псувка
5

"ЩООО, ти вже дивилась?! Так, мовчи, жодних псувок не хочу чути. МОВЧИИИИ!"

передчасник
4
згадок
3
розбовк
3

ні-ні-ні, не розбовкуй!

псувака
2

Або "псувач".

псувач вражень
2
розкриття (повороту/фабули)
2
заманювач
2
vstupnyj opys / zarys
1
псувач
1
спо́ган
1

«Спо́йлер» походить від англ. «spoil» — псувати. Пропозиція утворити термін аналогічно – від українського слова «споганити», себто «спо́ган» – те, що споганює враження від книги/фільму. Що важливо, звучить схоже.

псюк
0
пробник
0

спробуй, що воно таке

бовтуни/бовтанки
0

Тут є бовтуни. Або, не хочу чути бовтанок

кабзур
0

Існує величезна кількість синонімів "зіпсувати" які в різних контекстах можуть перекладатися як "to spoil". Перевага слова "кабзувати" (тж. "ґабзувати") воно значить саме "зіпсувати словами". Приклад з літератури: "Ти чого мою доньку ґабзуєш? — скипів Окунь" (неславиш, паплюжиш). Крім того, слово не надто поширене, тому якщо надати йому якійсь конкретний сенс не буде конфліктувати із прямим значенням, яке мало хто вже пам'ятає

плюндра
0
вибрех
0

Словник Уманця—Спілки наводить таки синоніми: розголоша́ти, роздзво́нювати, розбрі́хувати, розголоси́ти, ся, роздзвони́ти, розбреха́ти, ви́брехати, розбо́вкати, розпле́сти, ви́язичити. Вибрех здається найбільш природнім іменником серед тих, що можна утворити.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Увійдіть через Facebook
Поділитись з друзями