Значення слова

Комп’ютер — апарат, який виконує обчислювальні функції і дозволяє користувачу дивитись відео, слухати музику, заходити в мережу Інтернет, працювати з документами в електронному вигляді тощо.

Приклад вживання

Коли ти будеш за комп'ютером, щоб ми могли зв'язатись по скайпу?

Слово додала

Перекладаємо слово комп’ютер

рахівник
17
обчислювач
16
цло
7

Утворене мною від кореня чьт-, у давньоруському дієслові чьсти:чьту,чьте "читати, считувати, щитати, обчислювати, числити, вичисляти, личити, міркувати, вважати" за допомогою суфікса знарядь -сло, тобто *чьт-сло → чьтсло (→чтсло) → фонетично: цло (в родовому відмінку множини (кого?/чого?): цел.
Слово створив Елиша Поруш

почитач
6
рахуба
6

http://hrinchenko.com//slovar/znachenie-slova/50552-rakhuba.html" title="РАХУБА. Словник української мови Б.Грінченка.">РАХУБА. Словник української мови Б.Грінченка.

еом
5

Комп'ютер є скороченням і в нас воно також є - електронно-обчислювальна машина.

рахувач
5
лаштівник
4
числик
4
мет
4

"Мет" (від "метикуватий, той, що метикує") - комп'ютер, "метик" - ноутбук, а далі пропозиції Tadeusz Borzyński (див. слово "ноутбук") щодо смартбуку ("тямник"/"тямик") та нетбуку ("мережник")

рахувальник
3
відчислювач
3

як на мене, краще за "рахівник" - бо це справді калькулятор. Натомість, у цьому варіанті наголос на тому, що робота пристрою походить від числових обрахунків, однак, суть - не лише у них. Для обрахунків є "обчислювач", але в сучасному світі "комп'ютер"- поняття ширше. Так, він працює на обчисленнях, це - історія і важлива складова роботи пристрою, однак - ВІД неї є багато похідних, вторинних функцій. Тому - від-числювач.

комп
3

Чому б не зробити це "офіційним"? Як "авто" і "метро". Надихають приклади вкорочених слів, що з часом зовсім втратили свій розмовний відтінок, а часом про повні оригінальні форми й геть забули – англ. [tele]phone, [omni]bus, [aero]plane, gym[nasium]; фр. vélo[cipède], stylo[graphe] (ручка); шв. [automo]bil, bio[graf]
(кінотеатр), і моє улюблене el[ektricitet] (електрика). (у квадратних дужках викинуті частини слів)

інформовник
2
всеробець
2
метик
2

бо сідаючи до нього, даєш завдання, а він мусить, виконуючи, метикувати :)

компутер
2
вичислювач
2

В сенсі, пристрій, що "знаходить" "обраховуючи", "вичислюючи"

буквоїд
1

тому що з’їдає букви, які набираєш на клавіатурі

числомозок
1
вичислячка
1
осовач
1
числовик
1
станок
1

за ним працюють, як за станком, забирає багато часу.

такнік
1

[http://libr.org.ua/book/74/2341.html]
Вся інформація в пам'яті цифрового комп'ютера зберігається в двійковій формі, тобто у вигляді послідовностей нулів та одиниць. Причина цього полягає в особливостях фізичної реалізації, при якій електронні елементи цифрового комп'ютера можуть перебувати в одному з двох стійких станів: ВИСОКА НАПРУГА - НИЗЬКА НАПРУГА, або Є СТРУМ - НЕМАЄ СТРУМУ", "ТАК" - "НІ"= "такнік"...

рахівниця
1
відайник
1
інфорник
0
цифровик
0
впорядковувач
0
полічувач
0
числовник
0
труфолснік
0

Вся інформація в пам'яті цифрового комп'ютера зберігається в двійковій формі, тобто у вигляді послідовностей нулів та одиниць. Причина цього полягає в особливостях фізичної реалізації, при якій електронні елементи цифрового комп'ютера можуть перебувати в одному з двох стійких станів: ВИСОКА НАПРУГА - НИЗЬКА НАПРУГА, або Є СТРУМ - НЕМАЄ СТРУМУ", "ТРУ" - "ФОЛС"= "ТРУФОЛСНІК"...

числовидець
0

Дивіться ісландське слово tölva.

лічитель
0

to compute - рахувати. Лічити + закінчення як у "вчитель"

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Увійдіть через Facebook
Поділитись з друзями