Значення слова

Комп’ютер — апарат, який виконує обчислювальні функції і дозволяє користувачу дивитись відео, слухати музику, заходити в мережу Інтернет, працювати з документами в електронному вигляді тощо.

Приклад вживання

Коли ти будеш за комп'ютером, щоб ми могли зв'язатись по скайпу?

Слово додала

Перекладаємо слово комп’ютер

обчислювач
18
рахівник
17
цло
10

Утворене мною від кореня чьт-, у давньоруському дієслові чьсти:чьту,чьте "читати, считувати, щитати, обчислювати, числити, вичисляти, личити, міркувати, вважати" за допомогою суфікса знарядь -сло, тобто *чьт-сло → чьтсло (→чтсло) → фонетично: цло (в родовому відмінку множини (кого?/чого?): цел.
Слово створив Елиша Поруш

почитач
6
рахуба
6

<a href="http://hrinchenko.com//slovar/znachenie-slova/50552-rakhuba.html" title="РАХУБА. Словник української мови Б.Грінченка.">РАХУБА. Словник української мови Б.Грінченка.</a>

еом
5

Комп'ютер є скороченням і в нас воно також є - електронно-обчислювальна машина.

рахувач
5
лаштівник
4
числик
4
мет
4

"Мет" (від "метикуватий, той, що метикує") - комп'ютер, "метик" - ноутбук, а далі пропозиції Tadeusz Borzyński (див. слово "ноутбук") щодо смартбуку ("тямник"/"тямик") та нетбуку ("мережник")

рахувальник
3
відчислювач
3

як на мене, краще за "рахівник" - бо це справді калькулятор. Натомість, у цьому варіанті наголос на тому, що робота пристрою походить від числових обрахунків, однак, суть - не лише у них. Для обрахунків є "обчислювач", але в сучасному світі "комп'ютер"- поняття ширше. Так, він працює на обчисленнях, це - історія і важлива складова роботи пристрою, однак - ВІД неї є багато похідних, вторинних функцій. Тому - від-числювач.

комп
3

Чому б не зробити це "офіційним"? Як "авто" і "метро". Надихають приклади вкорочених слів, що з часом зовсім втратили свій розмовний відтінок, а часом про повні оригінальні форми й геть забули – англ. [tele]phone, [omni]bus, [aero]plane, gym[nasium]; фр. vélo[cipède], stylo[graphe] (ручка); шв. [automo]bil, bio[graf]
(кінотеатр), і моє улюблене el[ektricitet] (електрика). (у квадратних дужках викинуті частини слів)

інформовник
2
всеробець
2
метик
2

бо сідаючи до нього, даєш завдання, а він мусить, виконуючи, метикувати :)

компутер
2
вичислювач
2

В сенсі, пристрій, що "знаходить" "обраховуючи", "вичислюючи"

верстак
2

Чудова відміна Юрка Зеленого. Хоч і був запозиченням з німецької, але набув майже невпізнаваних змін і нині українізований (порівняймо: Werkstatt).
«Щоб ми на ньому не робили, чи зі звуком працюєм, чи з зображенням, чи з текстами (...), ми, по суті, там усе верстаємо»

буквоїд
1

тому що з’їдає букви, які набираєш на клавіатурі

числомозок
1
вичислячка
1
осовач
1
числовик
1
станок
1

за ним працюють, як за станком, забирає багато часу.

такнік
1

[http://libr.org.ua/book/74/2341.html]
Вся інформація в пам'яті цифрового комп'ютера зберігається в двійковій формі, тобто у вигляді послідовностей нулів та одиниць. Причина цього полягає в особливостях фізичної реалізації, при якій електронні елементи цифрового комп'ютера можуть перебувати в одному з двох стійких станів: ВИСОКА НАПРУГА - НИЗЬКА НАПРУГА, або Є СТРУМ - НЕМАЄ СТРУМУ", "ТАК" - "НІ"= "такнік"...

рахівниця
1
відайник
1

Від слова "відати" тому, що інформацію пропонують називати "відомостями", а комп'ютер це знадіб для опрацювання інформації та суфіксу "ник", який використовують для утворення назв інструментів і механізмів.

інфорник
0
цифровик
0
впорядковувач
0
полічувач
0
числовник
0
труфолснік
0

Вся інформація в пам'яті цифрового комп'ютера зберігається в двійковій формі, тобто у вигляді послідовностей нулів та одиниць. Причина цього полягає в особливостях фізичної реалізації, при якій електронні елементи цифрового комп'ютера можуть перебувати в одному з двох стійких станів: ВИСОКА НАПРУГА - НИЗЬКА НАПРУГА, або Є СТРУМ - НЕМАЄ СТРУМУ", "ТРУ" - "ФОЛС"= "ТРУФОЛСНІК"...

числовидець
0

Дивіться ісландське слово tölva.

лічитель
0

to compute - рахувати. Лічити + закінчення як у "вчитель"

дум
0

Від "дум" — "думки"
r2u.org.ua: дум
Звучить принаймні грізно, коли почнеться повстання машин, приємніше буде боротися з ДУМом, аніж з рахівником.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Увійдіть через Facebook
Поділитись з друзями